بلاگ ترانگل، اخبار، بروزرسانی ها

وبلاگ تیم برنامه نویسی ترانگل مکانی برای نمایش آخرین اخبار از محصولات , فروشگاه , اسکریپت های رایگان و مقالات آموزشی می باشد. لازم به ذکر است ما در این بخش سعی می کنیم مقالات خوبی در زمینه برنامه نویسی از جمله آموزش طراحی سایت با زبان های Html و Css و Php و همینطور زبان مدرن Elixir قرار بدهیم. این آموزش ها فقط محدود به طراحی سایت نخواهند شد بلکه به مرور آموزش های ساخت اپلیکیشن موبایل برای گوشی های اندروید و Ios نیز در این بخش قرار می گیرد. لازم به ذکر است کنار قرار گیری محصولات بسیار کاربردی از جمله پلاگین کامپوننت ماژول برای جوملا و همینطور وردپرس همواره در این بلاگ آموزش های تخصصی سئو نیز قرار خواهد گرفت.

آموزش الکسیر elixir
محصول رایگان
نوشته شده بوسیله مدیریت - دسته بندی برنامه نویسی - 18 بهمن 1397

دیگر محدود بودن به یک زبان برنامه نویسی منطقی نمی باشد مخصوصا اینکه شما بخواهید در یک زبان قدیمی همیشه بمانید و تمام کار های خودتان را با آن برنامه ریزی نمایید. لازم به ذکر هست با تغییرات روز افزون در صنعت کامپیوتر و همینطور نیاز های حس شده مکانی مناسب برای رونمایی از زبان های مدرن و قدرتمند ایجاد گردیده است. از جمله زبان های پرطرفدار و جوان زبان برنامه نویسی الکسیر elixir می باشد.

این زبان٬ کامپایلری می باشد و همینطور دارای پارادایم های فکری بسیار جدید و قابل اعتماد است. ترانگل بعد از چند تجربه موفق با این زبان تصمیم گرفته است در حد توانایی خودش این آموزش را برای کاربران در چندین فصل و بخش های مختلف ایجاد کرده و به صورت رایگان به اشتراک بگذارد. کارایی این زبان در مدیریت کردن درخواست های بالا و همینطور انعطاف پذیری مناسب بسیار شگفت انگیر می باشد و با ساختار کدنویسی مناسب خودش بسیار برنامه نویس و توسعه دهنده را جذب خود می نمایید.


آموزش طراحی قالب جوملا 3 و جوملا 4 با فریم ورک gantry
محصول رایگان
نوشته شده بوسیله مدیریت - دسته بندی جوملا - 5 بهمن 1397

در ادامه انتشار آموزش های مربوط به زیان های برنامه نویسی و طراحی سایت امروز تصمیم به انتشار ویدیو طراحی قالب جوملا 3 و جوملا 4 با فریم ورک gantry را گرفتم. این آموزش ها با هدف ساخت سایت سریع و قدرتمند با جوملا منتشر شده اند و نیاز شما به کدنویسی را به حداقل می رساند و همینطور امکانات زیادی از جمله ماژول های کاربردی مورد نیاز برای مدیریت سایت را در یک پکیج ارائه می نماید.

کاربرانی که می خواهند این ویدیو های آموزشی را ببنید باید توجه به این موضوع داشته باشند که این دسته ویدیو های آموزشی طراحی قالب جوملا دارای پیش نیاز هایی می باشد که چندی از آن ها به صورت کامل از قبل در وب سایت ترانگل منتشر شده است. از جمله آموزش های کاربردی که در همین هفته های پیش منتشر شده است آموزش سریع html و css و bootstrap و همینطور برای آشنایی با جوملا نیز دانلود آموزش جوملا 3 به صورت ویدیویی کاملا رایگان, لازم به بیان مجدد می باشد که بدون این دو وابستگی شما نمی توانید خروجی مناسبی را از این آموزش دریافت کنید.


آموزش سریع html و css و bootstrap
محصول رایگان
نوشته شده بوسیله مدیریت - دسته بندی برنامه نویسی - 18 دی 1397

زبان های برنامه نویسی مکمل css و html کاربرد های فراوانی در پروژه های ایجاد شده در وب دارند از جمله مهمترین آن ها استفاده در ساخت متون و همینطور طراحی قالب. به همین منظور همیشه تسلط نسبی به آن حتی برای مدیران سایت ها که از ایدتور های آماده در سیستم های محتوای خودشان استفاده می کنند چه در جوملا یا وردپرس و ...,  نیازش حس می شد و می شود. 

تیم ترانگل در حال ساخت مجموعه آموزش ها و مستندات مربوط به زبان های برنامه نویسی هست و دلیلی ساخت چنین آموزش سریع و خلاصه ای نیز آماده سازی افراد برای آموزش های جاری که قرار است درست شود می باشد. در آینده ما تلاش خواهیم داشت به مباحثی در زبان های الکسیر و swift اشاره های پروژه محوری داشته باشیم تا شما بتوانید به سادگی یک وب سرویس خوب و همینطور یک اپلیکیشن درخورد وب سایت خود را بسازید . به همین منظور برای ساخت یک وب سایت شما نیازمند به یادگیری html و css دارید. این نکته باید یاداوری شود که تسلط بر js یا همان جاوااسکریپت می تواند شما را نسبت به گذشته خودتان قوی تر نشان دهد.


پلاگین درگاه پستی فروشگاه ساز جوملا ( eshop )
محصول تجاری
نوشته شده بوسیله مدیریت - دسته بندی جوملا - 1 آذر 1397

جوملا یک انتخاب خوب برای ساخت یک فروشگاه انلاین هست و اونم هم به این دلیل می باشد که انتخاب کاربر در نوع کامپوننت ها و کارایی اون ها زیاده ولی متاسفانه تمام این فروشگاه ساز ها ساخت خارج از ایران هست و برخی موارد مورد نیاز کشورمان از جمله درگاه ها انلاین و دیگر درگاه ها برای اون به وجود نیومده و شرکت سازنده نیز به علت کم بودن کاربران در ایران یا نبود اطلاعات نسبت به موارد بومی با هر دلیلی که به سیاست شرکتی ربط دارد حاظر به ساخت آن ها نیستن.


خوب اینجاست که جای افراد و یا بهتر بگوییم برنامه نویسان ایرانی باز می شود ولی باز هم متاسفانه به علت تعداد بالای فروشگاه ساز ها یا نبود اطلاعات برنامه نویسی نسبت به جوملا برخی از امکانات پایه هیچ وقت نوشته نمی شود از جمله ( درگاه پستی فروشگاه ساز جوملا ) .


کامپوننت و ماژول خبرنامه پیامکی جوملا
محصول رایگان
نوشته شده بوسیله مدیریت - دسته بندی جوملا - 30 آبان 1397

جمع آوری داده ها و همینطور فیلتر کردن آن ها که به ارزش یک اطلاعات برسند همیشه برای مدیران سایت ها لازم به اجرا بوده و همینطور بسیار جذاب . از جمله داده هایی که همیشه برای تبلیغات مورد استفاده قرار می گرفته پیامک یا sms بوده .

ارسال پیامک باید بر اساس یک سری قوانین داخلی و استراتژی گروه ارسال بشه چون هم هزینه دارد و هم دفعات ارسال محدود می باشد .یکی از این فیلتر ها خوب درخواست کردن از کاربر برای ثبت شماره خود در وب سایت برای گرفتن آخرین خبر ها به واسطه پیامک و اسم اس در گوشی خودش می باشد. این داده ها به علتی که داوطلبانه ارسال می گردد دارای ارزش بسیار بالایی هست و شما می دانید که شماره های وارد شده برای وب سایت و موضوع وب سایت شما می باشد .


آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir) مطالب ویژه

آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir)

نوشته شده به وسیله شهریار توکلی - 18 بهمن 1397

آموزش طراحی قالب جوملا مطالب ویژه

آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3

نوشته شده به وسیله شهریار توکلی - 5 بهمن 1397

کامپوننت آسان پرداخت جوملا مطالب ویژه

کامپوننت آسان پرداخت جوملا

نوشته شده به وسیله شهریار توکلی - 18 آبان 1397