دسته بندی سئو و بهینه سازی | - 18 آبان 1397

ویدیو ۸ : سئو در طراحی قالب

شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل
شهریار توکلی

بحث قالب از جمله مواردی هست که امروزه بسیار ارزون قیمت شده و همینطور بی اهمیت شما با 30 هزار تومان یک قالب برای وب سایت خود می خرید و خیلی خوشحال هستید مخصوصا وردپرسی ها و جوملایی ها که دیگر تمام مباحث مربوط به این بخش را فراموش می کنند.

بیشتر قالب های فروش رفته از شرکت های بزرگ خارجی هست برای عموم کاربران ( نه یک کار تخصصی ) و همینطور طرح هایی هستند غربی که کلا با فرهنگ شرقی هم زیاد جالب در نمی آید .
حالا این موضوعاتی که در بالا بیان شد چه ربطی به سئو سایت دارد در کل یک شکل ظاهری چه چیزی را فراهم می کند که باید سئو شده و بهینه شده طراحی و سازماندهی شود ؟

ویدیو ۸ : سئو در طراحی قالب

 

 


 

هر تخصصی که دارای سایت یا اپلیکیشن می شود نیاز های خودش را دارد شما نمی توانید یک سایتی که مربوط به یک سمینار هست را در یک وب سایت پزشکی یا خبری پیاده سازی کنید که الان داره متاسفانه می شه !! به عنوان مثال قالب های یک صفحه ای که بسیار زیبا هستند برای وبلاگ های خبری استفاده می شوند !!! این اولین مشکل هست که هم از نظر رابط کاربری و هم از نظر کراول شدن برای شما مشکل ایجاد می کند .

مشکل بعدی چگالی هر صفحه هست . در آموزش های قبلی ما در مورد چگالی وب سایت صحبت کردیم ( ویدیو ۲ : سئو داخلی عامل پایدار در تثبیت قدرت ) . وقتی یک قالبی برای یک کاری نباشه نیاز ها و همینطور مواردی که باید برای هر صفحه باشه در داخل اون نمی گنجه این شروع مشکلاته صفحات شما فقط با یک مقاله سنگین و با ارزش نمی شه با اتصال ها و مواردی مورد نیاز دیگری بالا می آید . یک مثال کوچیک اگر بخوام بزنم مطالب شبی به هم یا در یک موضوع یک پارچه که واقعا هم به کاربر هم به جستجوگر کمک می کند وب سایت را بهتر ثبت کند .

 


 

شروع سئو طراحی قالب از کجا شروع می شود ؟


۱. هدف ایجاد یک سایت

برخی از ما ها برای ساخت سایت کلا شاید ۳ الی ۴ روز وقت بزاریم تازه اگر به یک طراح وب سایت نسپاریم که برای ما سایتی را طراحی کند ( نمونه کار طراحی سایت - نمونه کار اسکریپت نویسی و افزونه نویسی جوملا ) . در صورتی که واقعا ما اصلا هدف وب سایت را مشخص نکردیم و نمی دانیم باید چطور یک وب سایت را چینش کنیم و چطور نمایش بدهیم اینجاست که وب سایت را به زودی به شکست می رسانیم اگر هزینه کرده باشیم که هنوز بد تر ولی خوب جلوی تجربه کردن نمی شود گرفت .


۲. اولیت در شناسایی یک سایت به جستجوگر

مبحث بعدی شناسایی وب سایت به گوگل یا دیگر جستجوگر هاست , چطور بشناسیمشون که هدف و چیزی که تو ذهن ما هست را به کاربر پیشنهاد بدند نه چیزایی که ما نمی خواهیم . مثال می زنم که بیشتر ذهن شما باز شود . فروشگاه را در چندی پیش سئو کردم که بالاترین جستجویی که داشته سبد خرید بوده تا کالای دوربین های مداربسته خودش !!!!
یا یک وب سایتی داشتیم که مطلب متفرقه در وب سایت از مطلب اصلی وب سایت بالاتر بود و اولیت بالاتری داشت .


۳. اتصال سایت و راهنمایی ربات ها

شما بدون یک لوله کشی خوب می تونید آب را در کل خانه یا ساختمان پخش کنید ؟ به نظر من خیر چون یک سال در خانه ای بودم که واقعا از نظر موضوع آب مشکل داشت سئو هم دقیقا همینطور هست شما هیچ وقت نمی توانید با یک اتصال بد به جاهایی خوب برسید . و این اتصال ها دقیقا راهنمای شما در مبحث رباط ها نیز می باشند . شما فرمان می دهید چطور وب سایت شما را ثبت کنند و کجا بروند که در ویدیو بازم بیشتر توضیح خواهیم داد .


۴. رابط کاربری مناسب

در همه جا حتی استفاده از کنترل کولر نیز شما نیاز به رابط کاربری دارید . باید توجه کنیدرابط با اینکه مستقیما با جستجوگر ارتباط خارجی ندارد ولی غیر مستقیم بخاطر فعالیت و متصل بودن به کاربر می تواند تاثیر بسیار خوبی بزارید مخصوصا وقتی کاربر وارد سایت می شود و از شما و بلاگتان خوشش می آید به دیگران نیز پیشنهاد می کند که مبحث ppc به وسط می آید که در آینده بیشتر در موردش صحبت می کنیم.


۵. نمایش به روز رسانی سایت

باز هم می رسیم به اینکه شما روزنامه ۱۰ سال پیش جز در شرایط خاص می رید می خونید اونم هر روز ؟ من فکر نمی کنیم دقیقا سایت ها هم همینطور هستند شما جز مشتریان جدیدی که وارد وب سایت می شوند و مطالب قدیمی شما را مطالعه می کنند دیگر کسی را نخواهید داشت که مطالب قدیمی شما را مطالعه کنه مخصوصا کاربران فعال و وفادار پس نرخ به روز رسانی وب سایت همیشه مورد تایید جستجوگر ها می باشد . ما در این ویدیو به سمتی هدایت خواهیم شد که بهترین فعالیت خودمان را شناسایی کنیم و چهار چوب آن با سیری صعودی به سمت بالا برویم تا علاقه مندی جستجوگر ها را به خودمان بیشتر کنیم .

 


 

دانلود :

https://mega.nz/#!8Z02UKyZ!ys1CeKQDBS4bu09aVRtulJYXun283MWmibUHNxZr3ws

 


مطالب ویژه ترانگل

کامپوننت آسان پرداخت جوملا محصول رایگان

دسته بندی جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا به صورت کد باز و سازگاری کامل برای جوملا 3 بهینه سازی شده برای انتقال به جوملا 4 دارای درگاه های پرداخت زرین پال و بانک های عضو شتاب
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir) محصول رایگان

دسته بندی برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir)

آموزش رایگان زبان برنامه نویسی الکسیر به صورت ویدیویی و پروژه محور دارای پشتیبانی کامل در انجمن وب سایت ترانگل و همینطور اشتراک نمونه پروژه های انجام شده
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3 محصول رایگان

دسته بندی جوملا

آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3

در این آموزش به وسیله فریم ورک های قدرتمند طراحی قالب جوملا این امکان را دارید قالب های اختصاصی و ریسپانسیو برای جوملا ایجاد کنید.
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی