دسته بندی سئو و بهینه سازی | - 18 آبان 1397

ویدیو 12: مروری بر خطا های روزانه سایت

شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل
شهریار توکلی

خطا ها در کامپیوتر در حقیقت چیز بدی نیستند بلکه باعث می شود شما به تصحیح اون اقدام کنید ولی زیاد شدن و همینطور کنترل نکردن آن باعث می شود غیرقابل پیشبینی شوند . در این مقاله و ویدیو آموزشی مربوط به آن سعی می کنیم برخی از خطا هایی که برای کاربر عادی به صورت روزمره امکان دارد پیش بیاید را مطرح کنیم تا هم بگوییم چه ضرر هایی دارد و هم راه حل مشکل را خدمتتان ارائه نماییم. در ادامه این مقاله چندین مورد از خطاها را نام می بریم .

لازم به ذکر هست این خطا ها باید روزانه بررسی گردند و جزو پارامتر های مهم سئو نیز در لیست شما قرار بگیرند. بدیهی است بهینه سازی یک وب سایت یا یک کسب و کار از مراحل پایه ای از جمله جلوگیری از خطا یا هدایت خطا های مربوطه شروع می شود به همین دلیل دعوت می کنم ادامه مطلب را مطالعه کنید. از جمله مطالب مربوط به سئو که مدیران سایت ها نسبت به آن اولویت کمتری را اعمال می کنند و ضرر زیادی نیز از طرف این موضوع متحمل می شوند.

ویدیو 12: مروری بر خطا های روزانه سایت

 

 

چند مورد از خطا های روزانه سایت که باعث مشکل در سئو می شود


 

۱. خطای صفحات و لینک های شکسته ۴۰۴


خطای 404 یکی از پرتکرار ترین خطا ها در وب می باشد . اصولا به صفحاتی که قبلا بوده و دیگر وجود خارجی ندارد و کاربر در پیدا کردن آن به شکست رو به رو می شود را ارور 404 می گویند این صفحات اگر کنترل نشوند یا در ابعاد بزرگی این کار پیش بیاید باعث نابودی وب سایت می گردد و امکان بازگشت وب سایت زیر ۱۳۰ روز نیست و این زمان هم یک زمان احتمالی هست و اگر شما حتی مشکل را حل کنید ۹۰ روز می کشد تا ثبت موارد اولیه شما کامل گردد تا بتوانید دوباره رقابت کنید.

 

 


 

۲. خطا در نقشه سایت

 

خطا هایی که بیشتر دیده شده مربوط به ( اطلاع رسانی - وارنینگ ) بوده که مشکلاتی از جمله نبود یک آدرس مستقل یا سخت بودن لود فایل و همینطور اشتباه در خود نقشه سایت یا لینک هایی که دسترسی به اون امکان پذیر نیست می باشد که بیشتر به برنامه نویسی بد نقشه سایت منجرب می شود البته باید توجه کرد روی cms هایی مثل جوملا یا وردپرس امکان دارد شما وارنینگ زیادی دریافت کنید ولی مطالب شما به صورت کامل ثبت گردد که در اکثر مواقع چیزی مشکوکی دیده نشده.


 

۳. خطای اسکریپتی ۵۰۰


از جمله خطا هایی هست که برخی مواقع به کل روی سرور نمایش داده می شود و چیزی نیست که در قالب خود سایت نمایش داده شود بهتر هست با برنامه نویس صحبت گردد تا مشکل را هرچه سریع تر حل کند . توجه کنید این خطا با هم خانواده خودش که ارور سروری هست بسیار ارتباط نزدیکی دارند .

 

 


 

۴. خطای ۵۰۰ سروری

 

همانطور که از اسمش مشخص هست این خطا از طرف سرور می باشد . در سرور های ضعیف بسیار دیده می شود و تعداد زیاد آن باعث می شود حتی گوگل وب مستر نیز یک تیک زرد بجای سبز به شما نشان دهد . و دقیقا کاری که گزینه ۳ انجام می دهد را نیز انجام می دهد و باعث می شود شما چندین پله به سمت عقب بروید .
بهتر هست جلوی آن را بگیرید ولی امکان دارد هر چند وقت پیش بیاید که یک بار در یک ماه مشکلی پیش نمی آید ولی خوب بازم از دید کاربر یک ارور بد و هیمنطور غیرقابل اعتمادی هست.


 

۵. خطای یا مشکل دی ان اس و پایین اومدن سایت


کم دیده شده که این مشکل از طرف خدمات دهنده دامنه باشه که به صورت عمومی امکان پذیر نیست . اگر شما دارای سرور بدی باشید و سرور خیلی از ساعات روز را down باشد تا سایت شما نابود نشده بروید بیرون و جای دیگری هاست بگیرید چون با یک تیک زرد دیگر سایت خودتان را به فراموشی پسپارید . فکر کنید سایت می زنید که ۲۴ ساعته در دسترس باشید الان هر چند ساعت خاموش هستید چرا کاربر باید شما را دریابد ؟!۶. خطا در ریدایرکت های نادرست


برخی از ریدایرکت ها به لینک های دیگر دچار مشکل می شوند و کار نمی کنند یا استفاده از ریدایرکت موقت 302 بجای 301 در انتقال مطالب یا لینک ها نیز باعث می شود شما یک گزینه خوبی در مروگر نشان کاربر ندهید البته لازم به ذکر هست برخی از ریدایرکت ها در برخی از زبان های برنامه نویسی حتی تاییدیه مروگر را نمی گیرند چه برسد به جستجوگر


 

۷. مشکلاتی که بر اساس خطا های بالا پیش می آید؟!

 

در آخر بازم تاکید بر اینکه نباید این ارور ها پیش بیاید یا حداثل تعداد آن از حد مجاز بالاتر رود

 

دانلود :

https://mega.nz/#!BdFlmb6B!KwHlJ-RS0nS3WE0V09UhOuj_HsvmIyMkHuTbw3LWiQg

 


مطالب ویژه ترانگل

کامپوننت آسان پرداخت جوملا محصول رایگان

دسته بندی جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا به صورت کد باز و سازگاری کامل برای جوملا 3 بهینه سازی شده برای انتقال به جوملا 4 دارای درگاه های پرداخت زرین پال و بانک های عضو شتاب
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir) محصول رایگان

دسته بندی برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir)

آموزش رایگان زبان برنامه نویسی الکسیر به صورت ویدیویی و پروژه محور دارای پشتیبانی کامل در انجمن وب سایت ترانگل و همینطور اشتراک نمونه پروژه های انجام شده
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3 محصول رایگان

دسته بندی جوملا

آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3

در این آموزش به وسیله فریم ورک های قدرتمند طراحی قالب جوملا این امکان را دارید قالب های اختصاصی و ریسپانسیو برای جوملا ایجاد کنید.
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی