​سیستم مدیریت مراکز آموزشی ( اسکریپت و کامپوننت جوملا 3 ) در حقیقت یک پروژه کاربردی و در حال توسعه ای هست که بیشتر به نیاز های کاربران عمومی توجه دارد و هدف از ساختش نیز حل مشکل آموزش کده ها و دانشگاه های کوچک می باشد.

لازم به ذکر هست که این کامپوننت جوملایی به مرور زمان همانطور که در جمله بالا گفته شد بسیار توسعه پیدا خواهد کرد و همینطور این قدرت را خواهد داشت تا در جایگاهی بزرگ تر نیز استفاده گردد. باید توجه داشت که کوچک بودن این سیستم علتی بر ضعف آن نیست بلکه بیشتر برای یک نیاز خاص درست گردیده و همینطور این تصمیم را دارد که با نیاز های کاربران بزرگتر و تکمیل تر گردد.

کامپوننت و اسکریپت سیستم مدیریت مراکز آموزشی miniuniversity

 

برخی از امکانات سیستم مدیریت مراکز آموزشی جوملا 3


سناریوی که اول برای این سیستم انتخاب شد یک پروسه بسیار کوچکی بود که باید در سریع ترین زمان ممکن برخی از نیاز های آموزشکده ها و همینطور دانشگاه ها را حل می کرد . چیزی که خیلی وقت هست به آن توجه نمی شود و یا وقتی توجه می شود بسیار کم و ضعیف می باشد .

خوب بر اساس همین ضعف سیستمی و نبود هیچ سیستم جامع در زمینه ( مدیریت مراکز آموزشی ) در جوملا ما تصمیم گرفتیم از بخش نمایه استاد شروع کنیم به این صورت که مدیریت وب سایت هر تعداد استادی که نیاز دارد معرفی می کند و برای آن اطلاعاتی که نیاز دارد را درج می نماید.

بعد از ساخت این سیستم حال نیاز به این بود که به سمتی تکاملی تر هدایت شویم و نرم افزار را ارجاع دهیم. به همین ترتیب بخشی به عنوان کتاب ( مخصوص هر رشته ) در افزونه جایگذاری شد که به راحتی به اساتید و همینطور مدرسین اختصاص پیدا می کرد.

جالب اینجا بود که محدودیتی در انتخاب کتاب برای هر استاد وجود نداشت که این ویژگی می تونست به جامعه ای بزرگتر از نظر تعداد کمک شایانی بکند.

باز هم این سیستم تا اینجا جا داشت که در فاز یک تکمیل تر گردد که تصمیم گرفتیم زمان ترم های تحصیلی را نیز فراخوانی کنیم . شما درست فکر کردید بله !! ما ترم های تحصیلی و یا دوره های تحصیلی و ترمی را برای این کامپوننت فراهم نمودیم که زمان شروع و پایان نیز یکی از ویژگی های قابل توسعه این بخش باشد.

نکته : یادتون نره که بخش هایی مثل پایان ترم و میانترم ( امتحانات ) نیز به صورت ویژه به اون رسیدگی شده است.

تا اینجای داستان بیشتر شکل کلی بود که در ادامه به جزئیات نیز خواهیم رسید. قبل از آن به صورت موردی به برخی از امکانات این افزونه کاربردی جوملا اشاره خواهیم کرد.

 

۱. اختصاص پروفایل بسیار زیبا به هر معلم - استاد یا مدرس
۲. مدیریت کامل اساتید
۳. جستجوی پیشرفته بر اساس نام استاد - کتاب و ترم تحصیلی
۴. صفحه خطای هوشمند داخلی افزونه
۵. دارای تاریخ شمسی
۶. امکان تخصیص نامحدود کتاب به هر استاد
۷. اتصال کامل استاد به دو بخش ترم تحصیلی و کتاب
۸. کاملا کد باز
۹. نمایش وضعیت اساتید بر اساس تعداد درس - و ترم تحصیلی
۱۰. نمایش تاریخ امتحانات ( میانترم - و پایان ترم )
۱۱. نمایش توضیحات مربوط به هر امتحان
۱۲. دارای لینک کوتاه و بهینه یک پارچه با بخش تنظیمات سئو جوملا
۱۳. استفاده از تولتیپ های کاربردی برای پویا سازی افزونه
۱۴. و خیلی از امکانات دیگر که با آزمون خطا در افزونه متوجه آن خواهید شد .

 


 

صفحه خطای هوشمند سیستم مدیریت مراکز آموزشی

 صفحه خطای هوشمند سیستم مدیریت مراکز آموزشی

همیشه در سیستم هایی که ساخته می شود امکان فعال یا غیر فعال کردن استاد یا حذف استاد یا مطالب در سایت می باشد و یا حتی اشتباه وارد کردن لینک به وسیله کاربر .

خوب تا اینجا چیزی که هست که معمول می باشد. حالا یک مسئله پیش می آید !! آن هم : با کار هایی که ذکر کردیم در وب سایت باعث خطا خواهیم شد از جمله صفحاتی معروف و پر ترافیک در سایت هایی که مشکل دارند به نام 404 یا ارور های سروری و خطا های خارج از افزونه.

ولی متاسفانه بیشتر افزونه ها به هیچ عنوان توجه ای به این خطا ها ندارند و این موارد رو بیشتر به افزونه های واسط انتقال می دهند.

ولی خوب ما بر اساس توسعه پایدار افزونه تصمیم به ایجاد این محیط کردیم که در صورت ایجاد خطا پیغامی کاربردی به کاربر نمایش دهد و همینطور جایی بسیار مناسب در افزونه باز کردیم که در آینده آن را هوشمند کنیم یا بهتر بگوییم بستر آن را اماده کردیم از جمله امکان مشاهده خطا های روزانه در پنل مدیریت جوملا و…

 

بانک اطلاعاتی مناسب در زمینه تخصیص کتاب به هر استاد

بانک اطلاعاتی مناسب در زمینه تخصیص کتاب به هر استاد

ما وقتی افزونه را تمام کردیم در نسخه اولیه آن فقط امکان یک کتاب را به هر استاد دادیم که این به طور کلی نیاز های ما را براورده می کرد ولی یه حسی به ما دست می داد که انگار ما در یک محدودیت قرار گرفته ایم . همین موضوع باعث این شد که ما قسمت کتاب ها را به صورت n-1 انجام بدهیم تا مراکزی که یک استاد چند کلاس دارد نیز پوشش داده شوند.

کامپوننت و اسکریپت سیستم مدیریت مراکز آموزشی miniuniversity

توضیحات کلی :

علاوه بر بخش هایی که در بالا توضیح داده شده . این افزونه در رابط کاربری مناسب و ساده نیز بسیار خوب عمل کرده و همینطور با تمام پلتفرم ها به صورت کاملا بهینه همخوانی دارد و ما سعی کردیم در فریم ورک های معروف جوملا نیز این افزونه را ست کنیم که موفق نیز شدیم از جمله ( گانتری - وارپ - هلیکس ) و ….


 

نقشه راه توسعه افزونه:

باید توجه داشته باشید این افزونه بر اساس نیاز شما توسعه پیدا می کند و ایده های شما فقط می تواند در تکامل این افزونه کمک نماید ولی برای اینکه برنامه ریزی مناسبی برای آن در نظر گرفته باشیم برخی از امکانات زیر به ترتیب به مرور زمان به افزونه اضافه می گردد.

 

فاز یک کتابخانه


۱. نمایش کتاب های مربوط به هر رشته در پروفایل اساتید
۲. سیستم امتیاز دهی ( فاز یک )
۳. سیستم فروش کتاب ( فاز یک )
۴. سیستم بوفه یا سلف ( فاز یک )
۵. سیستم کلاس بندی دانشجویان
۶. نمایه دانشجویی
۷. اتصال به انجمن ساز های جوملایی ( انجمن های علمی دانشجویی )
۸. کارت آزمون
۹. برد اطلاع رسانی هوشمند ( فاز یک )

 

افزونه فعله به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته شده است و هیچ برنامه ای برای پولی کردن آن نداریم .

از همکاران و وب سایت های اشتراک گذاری اسکریپت ها خواهش می کنم در موقع قرار دادن فایل در وب سایت خودشان به چند مورد زیر توجه کنند وگرنه مجاز به اشتراک فایل در وب سایت خود نیستند

 

۱. هیچ تغییری در فایل افزونه ندهند
۲. حتما در پستی که ارسال می کنند باید به صورت ( سیستم مدیریت مراکز آموزشی ) به لینک همین مطالب بک لینک داده شود و از قرار دادن لینک کوتاه یا فقط لینک خودداری کنند.
۳. افزونه به نام تیم ترانگل می باشد
۴. منتظر نظرات و پرسش های شما در مورد این افزونه هستیم . شما می توانید در انجمن ما به سادگی هرچه تمام تر سوال کنید و همینطور اگر ایده ای دارید به صورت کامل بیان کنید تا در افزونه قرار گیرد.

 

​دوستانی که نیاز های اختصاصی دارند و همینطور می خواهند شامل خدمات افزونه نویسی جوملا شوند از لینک مذکور اقدام فرمایید تیم پشتیبانی در اولین فرست به آن ها پاسخ خواهد داد.

 


مطالب ویژه ترانگل

کامپوننت آسان پرداخت جوملا محصول رایگان

دسته بندی جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا به صورت کد باز و سازگاری کامل برای جوملا 3 بهینه سازی شده برای انتقال به جوملا 4 دارای درگاه های پرداخت زرین پال و بانک های عضو شتاب
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir) محصول رایگان

دسته بندی برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir)

آموزش رایگان زبان برنامه نویسی الکسیر به صورت ویدیویی و پروژه محور دارای پشتیبانی کامل در انجمن وب سایت ترانگل و همینطور اشتراک نمونه پروژه های انجام شده
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3 محصول رایگان

دسته بندی جوملا

آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3

در این آموزش به وسیله فریم ورک های قدرتمند طراحی قالب جوملا این امکان را دارید قالب های اختصاصی و ریسپانسیو برای جوملا ایجاد کنید.
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی