یک سری امکانات بسیار کوچیک هستند ولی با همون چند خط کدی که برای آنا ها زده می شود مشکلات بسیار بزرگی را حل می نماید. افزونه backpic نیز دقیقا چنین ماهیتی دارد . البته لازم به ذکر هست این افزونه همیشه ساده نخواهند ماند و به زودی به اضافه کردن امکانات جدید به خودش اقدام می کند .

اما کاربرد این افزونه چی می باشد؟ شما فکر کنید می خواهید برای هر مطالب خود یک بک گراند انتخاب کنید خوب برای این کار در مرحله اول به صورت کامل هیچ کاری نمی شود کرد و اگر کمی باهوش باشید چندین قالب می سازید و برای هر منو فعال می کنید که اون هم فکر نمی کنم چیز خوبی در بیاید و تعداد قالب ها زیاد خواهد شد . ولی نگران نباشید ما با چند خط ساده کامپوننت پلاگینی را برای شما آماده کردیم که می توانید به هر صفحه جوملا ( هر مطلب فعلن در این نسخه) یک بک گراند تخصیص بدهید.

کامپوننت و پلاگین تخصیص بک گراند به هر مطلب جوملا

امکانات افزونه تخصیص بک گراند به هر مطالب جوملا


۱. امکان اضافه کردن بک گراند بهbody قالب

۲. امکان مدیریت عرض و ارتفاع بک گراند

۳. امکان مدیریت تصاویر از بخش گالری تصاویر جوملا

۴. امکان نامحدود تخصیص به هر صفحه از مطالب جوملا

 

نقشه راه این کامپوننت و پلاگین جوملایی

خوب این افزونه به کل آینده روشنی دارد . به این علت که خیلی از کاربران می خواند به صورت فورس به یک سری از صفحات جوملایی که بدون دانش برنامه نویسی مواردی رو ایمپورت کننده یا حتی هر کامپوننت و ماژول و … دیگه ای که روی جوملا نصب می گردد. خوب ما هم با ایده های کاربردی شما به توسعه و حل مشکل این افزونه می پردازیم مثل ما بقی سیستم هایمان( مثالکامپوننت سیستم مدیریت مراکز آموزشی جوملا ) این افزونه فعلنه برای آن برنامه ای مبنی بر پولی کردن نریخته ایم و فکر می کنم تا آینده دور رایگان بماند.

 

روش نصب :

اول کامپوننت را نصب کنید و بعد پلاگین را نصب کنید. خوب حالا وقت این هست پلاگین را فقط فعال کنید و به کامپوننت برگردید و مواردی که دوست دارید یا اضافه کنید .

شناسه مطالب: برای دریافت شناسه مطالب به قسمت محتوا بروید سمت چپ هر محتوا نوشته است که شناسه آن چند هست به یاد داشته باشید و در کامپوننت قبل از ساخت رکورد در فیلد مربوطه قرار بدهید

تصویر: شما می توانید تصاویر را از گالری تصاویر خود جوملا مدیریت کنید

عرض: اگر می خواهید تصویر شما در عرض پخش شود باید بنویسید 100% یا اگر می خواهید پیکسلی باشد به عنوان مثال11px

ارتقاع : این مورد هم بستگی به شما دارد می توانید درصدی یا پیکسلی اندازه بدهید.

نمونه تصویر از فعال کردن این افزونه روی قالب دیفالت جوملا

کامپوننت و پلاگین تخصیص بک گراند به هر مطلب جوملا

 

 

 


مطالب ویژه ترانگل

کامپوننت آسان پرداخت جوملا محصول رایگان

دسته بندی جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا به صورت کد باز و سازگاری کامل برای جوملا 3 بهینه سازی شده برای انتقال به جوملا 4 دارای درگاه های پرداخت زرین پال و بانک های عضو شتاب
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir) محصول رایگان

دسته بندی برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir)

آموزش رایگان زبان برنامه نویسی الکسیر به صورت ویدیویی و پروژه محور دارای پشتیبانی کامل در انجمن وب سایت ترانگل و همینطور اشتراک نمونه پروژه های انجام شده
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3 محصول رایگان

دسته بندی جوملا

آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3

در این آموزش به وسیله فریم ورک های قدرتمند طراحی قالب جوملا این امکان را دارید قالب های اختصاصی و ریسپانسیو برای جوملا ایجاد کنید.
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی