دسته بندی اخبار ترانگل | - 18 آبان 1397

به روز رسانی 0.0.3 کامپوننت backpic اتصال به ۴ افزونه معروف جوملا

شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل
شهریار توکلی

پروژه کامپوننت جوملا یی backpic در واقعیت یک پروسه طولانی مدت هست که با هدف توسعه بخش محتوای برخی از افزونه های پر مصرف و همینطور ارائه ابزار های مناسب برای مدیران سایت می باشد.

به صورت پیشفرض جوملا یا دیگر سیستم های مدیریت محتوا به علت تمرکز بر خود هسته یا برخی از ابزار های مهمتر دارای ویژگی های کاربردی که کاربر نیازمند به آن هست نمی باشند. البته لازم به ذکر هست که منظور ما از کاربر ( آماتور - حرفه ای ) می باشد.

حال سوال مهم این هست که چرا باید ( کامپوننت و پلاگین تخصیص بک گراند و قالب به هر مطلب جوملا ) استفاده کنیم و چرا باید ساخته می شد ؟

جواب این سوال خیلی ساده است . به این موضوع توجه کنید شما برای ساخت یک وب سایت با حالت بصری زیباتر همیشه در حال تلاش هستید ولی به علت محدودیت های شما در زمینه برنامه نویسی نمی توانید به آن چیزی که می خواهید برسید و همین موضوع شما در انجام هدفتان باز می دارد . به عنوان مثال شما نیاز به این دارید که در یک صفحه خاص تصویر زمینه مشخصی را قرار بدهید ولی در صفحه ی دیگر خیر . اینجاست که کامپوننت به کمک شما می آید .

به روز رسانی 0.0.3 کامپوننت backpic اتصال به ۴ افزونه معروف جوملا

 

خوشبختانه کامپوننت backpic به مرور زمان تا به امروز درحال پیشرفت می باشد. که به برخی از ویژگی های اضافه شده در این نسخه یعنی com_backpic 0.0.3 می پردازیم.

۱. بهینه سازی css های تصویر پس زمینه

۲. اضافه شدن بخش اختصاصی برای css های خاص یک پست

۳. دادن دسترسی به کاربر برای پیاده سازی فرمت اندازه گیری تصویر پس زمینه

۴. انتخاب قالب خاص برای هر صفحه از مطالب جوملا

۵. آماده سازی تنظیمات منو در نسخه بعدی این افزونه

۶. بهینه سازی پلاگین برای قسمت ارسال محتوای جوملا

۷. پیاده سازی پلاگین برای کامپوننت ایزی بلاگ easyblog

۸. پیاده سازی پلاگین برای کامپوننت هیکاشاپ hikashop

۹. پیاده سازی پلاگین برای کامپوننت k2

۱۰. دو زبانه بودن افزونه ( انگلیسی - فارسی )

 


 

چطور برای هر صفحه از جوملا یک قالب اختصاصی انتخاب کنیم ؟


این تیتر اگر بخواهد در طراحی قالب جوملا استفاده گردد بسیار نیازمند به کدنویسی می باشد و خودش یک عامل بسیار بد و غیر استاندارد می باشد و اگر کاربر بخواهد به وسیله خود بخش مدیریت جوملا اقدام کند بازم دچار مشکل هست حتی با ساخت منو های مخفی که خود مشکل سئو برای هر صفحه شما درست می کنند . خوب راه حل به واسطه همین افزونه که کاملا از کلاس های خود جوملا استفاده می کند میسر می باشد. شما به سادگی هرچه تمام تر فقط با قرار دادن شناسه مطالب می توانید تنظیمات آن را فراخوانی کنید.

 


 

چطور می شود برای هر صفحه جوملا یک css اختصاصی لود کرد ؟


در نسخه اولیه این بخش ما به کاربر این امکان را دادیم تا هرچند خط css ای که نیاز دارد را درباکس مذکور قرار بدهد و به سادگی فقط در همان صفحه لود گردد . این پروسه برای کاربران حرفه ای بسیار ضروری می باشد که اگر به دنبال تغییر در فایل css خود هستند از این ابزار استفاده کنند .

 


 

کامپوننت backpic از چه کامپوننت هایی پشتیبانی می کند ؟


در نسخه 0.0.3 این افزونه ما به دنبال این رفته ایم که افزونه های پرمصرف را مورد پشتیبانی قرار بدهیم از جمله ( کامپوننت ارسال محتوای خود جوملا - کامپوننت easyblog و کامپوننت hikashop و همینطور افزونه پرطرفدار k2 ) در نسخه های بعدی حتما به سمت دیگر افزونه ها هدایت خواهیم شد که با نظرات شما دوستان ارائه بهتری خواهیم داشت.

 

در اخر :

با توجه به اینکه همیشه محیط سالم و زیبا باعث این می شود که یک کاربر احساس آرامش کند وب سایت ها و همینطور نرم افزار ها هم نیاز به این اصل دارند تا کاربران خود را جذب وب سایت بکنند به عنوان مثال تغییر شکل و شمایل یک صفحه ای که محصول ویژه ای را پشتیبانی می کند می تواند تمرکز کاربر را نسبت به آن محصول توسعه بدهد که خود یک امکان ویژه هست. توجه : نظرات شما و درخواست های شما از این افزونه به ما این امکان را می دهد تا این کامپوننت و اسکریپت را توسعه بدهیم پس منتظر نظرات شما هستیم.

 

 

 


مطالب ویژه ترانگل

کامپوننت آسان پرداخت جوملا محصول رایگان

دسته بندی جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا به صورت کد باز و سازگاری کامل برای جوملا 3 بهینه سازی شده برای انتقال به جوملا 4 دارای درگاه های پرداخت زرین پال و بانک های عضو شتاب
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir) محصول رایگان

دسته بندی برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir)

آموزش رایگان زبان برنامه نویسی الکسیر به صورت ویدیویی و پروژه محور دارای پشتیبانی کامل در انجمن وب سایت ترانگل و همینطور اشتراک نمونه پروژه های انجام شده
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3 محصول رایگان

دسته بندی جوملا

آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3

در این آموزش به وسیله فریم ورک های قدرتمند طراحی قالب جوملا این امکان را دارید قالب های اختصاصی و ریسپانسیو برای جوملا ایجاد کنید.
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی