گروه ترانگل بسیار خوشحال می باشد که یکی از نمونه کار های خوب در مدت زمان کم را برای فروش و تحویل به مشتریان اماده کرده است . داستان این سیستم و کامپوننت جوملا از اینجا شروع می شود که یکی از مشتریان نیاز به این سیستم جامعی داشته که در هفته و ماه چندین مسابقه برگزار کند .

همینطور بر اساس اطلاعاتی که برای این مسابقه ارائه می کردند کاربر را مجاب به شرکت در این مسابقه بکنند ( یا آزمون ) و همینطور به شرکت کنندگان امتیاز بدهند تا در یک رده بندی مناسب قرار بگیرند و یک رقابتی نیز شکل بگیرد و مسیری باشد برای پیشرفت روز افزون کاربران. افزونه مذکور جوملا یی دارای امکانات بسیار زیادی می باشد از جمله ( داشبورد کامل جوملا - قسمت تنظیمات کاربری - اتصال به درگاه های بانکی - اتصال به درگاه سیستم های پیامک - فرم و اپلودر فایل های آزمون و مسابقه - لودینگ آژاکس در بخش نمایش جداول - گراف پیشرفت تحصیلی و …. ) که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم .

کامپوننت و سیستم روند پیشرفت ارسال آزمون و مسابقه بر اساس سیستم جوملا

 

 

نحوه فعالیت کامپوننت روند پیشرفت آزمون و مسابقه جوملا

تیم ترانگل سعی کرده در ساخت این افزونه بسیار دقت زیادی داشته باشد و کاربرانی را مدنظر بگیرد که سطح آشنایی با اینترنت یا به کل کامپیوتر کمی دارند , به همین منظور نحوه اجرا این افزونه و الگورتیم فعالیتی کاربران به به صورت ساده و خلاصه شده به شرح زیر می باشد

اولین قدم : ساخت مسابقه از طرف مدیریت در بخش مدیریت کامپوننت در جوملا

قدم دوم : بررسی کردن داشبورد به وسیله کاربر

قدم سوم : دیدن مسابقه فعال و خواندن اطلاعات شرکت در مسابقه

قدم چهارم : ارسال فایل یا تصویر آزمون یا مسابقه به وسیله کاربر

قدم پنجم : تایید و دادن امتیاز بر اساس آزمون ارسال شده در بخش مدیریت

در همین پنج قدم ساده افزونه داده های خام را تبدیل به اطلاعات می کند و دیگر شما نیازی به سردرگم کردن کاربر در وب سایت ندارید.

 


 

داشبورد کامپوننت روند پیشرفت آزمون و مسابقه جوملا


قبل از هر صحبتی باید به این نکته متذکر شوم که داشبورد این افزونه به صورتی درست گردیده که اگر مشترک نیاز داشته باشد تا دیگر امکانات وب سایت خود را در این داشبورد بیاورد به مشکل نخورد . چرا این اتفاق افتاده ؟ به این علت که داشبورد ساخت شده بسیار کاربردی و با رابط کاربری بسیار مناسب درست گردیده و خیلی از وب سایت های روز دنیا که کاربران زیادی دارند نیاز به داشبورد دارند و این یک ضعف در جوملا و همینطور وردپرس می باشد و همین دلیل مارا قانع کرد که به دنبال یک چیزی برویم که بعدا قابلیت توسعه زیادی داشته باشد.

 


 

امکانات صفحه اصلی داشبورد به شرح زیر می باشد :


 

۱. گراف پیشرفت آزمون و مسابقه ( ۵ رکورد آخر )

کاربر شما می توانند به سادگی هرچه تمام تر بعد از شرکت در مسابقه و دریافت امتیاز خودش را نسبت به دیگر آزمون های قبلی اش مقایسه کند . همین موضوع کمک می کند تا به تصحیح رفتار خودش ادامه بدهد و مسیری رو به پیشرفت را انتخاب نماید .


 

۲. اطلاعات پنج آزمون آخر کاربر

در این قسمت کاربر می تواند پنج آزمون آخر خودش را به صورت کامل ببنید از جمله اطلاعات مربوط به مسابقه ای که شرکت کرده است . و همینطور امتیازی که دریافت نموده و زمان شروع و پایان مسابقه


 

۳. نمایش اطلاعات ارسالی کاربر

در این بخش کاربر می تواند امتیاز کل خودش را در یک جا ببیند و کنار آن تعداد آزمون های ارسالی و فایل های ارسالی را کنترل نماید و مشاهده کند.


 

۴. قسمت نمایش تایمر معکوس پایان مسابقه و آزمون

کامپوننت جاری بر اساس آخرین مسابقه فعال درست شده است . به همین منظور سیستم با شرط های بسیار زیادی که برای هوشمندی اش نوشته شده تایمر معکوسی را برای کاربر به صورت هشدار نمایش می دهد و نمایان می کند . لازم به ذکر هست که در همین هشدار به مسیر ارسال فایل مسابقه نیز لینک می گردد تا کاربر در صورت آشنا نبودن با پنل داشبورد یا اولین ورود به مشکل برخورد نکند.


 

۵. نمایش اطلاعات آزمون بر اساس آخرین ( آزمون یا مسابقه در پنل کاربر )

خوب بعد از هشدار قسمت ۴ افراد شرکت کننده به این نیاز دارند که بیایند اطلاعات همین مسابقه یا آزمون را در سایت ببنید به همین منظور یک کادر دیگری نیز تعبیه شده که به صورت زیبا برای کاربر باز می شود و اطلاعات تصویر از مسابقه را نمایش می دهد همین موضوع باعث می گردد کاربر با امادگی هرچه تمام تر وارد این مسابقه شود. لازم به ذکر هست در این قسمت دو لینک وجود دارد (یک به انجمن پرسش و پاسخ در صورت وجود در سایت - دو لینک شدن به مسابقه جاری برای ارسال فایل و تصویر مسابقه)

 

کامپوننت و سیستم روند پیشرفت ارسال آزمون و مسابقه بر اساس سیستم جوملا

 

 

۱. فرم ارسال آزمون جوملا شما در این بخش به کاربر این امکان را می دهید که فایل مسابقه را آپلود و همینطور ارسال نماید این بخش به صورت زیبا و کاربردی درست گردیده که کاربر می تواند با کشیدن فایل و رها کردن آن برای شما ارسال نماد . توجه فرمایید این بخش شامل پیغام های خطا و تایید زیادی می باشد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم
۱.۱ نمایش حجم مجاز
۱.۲ نمایش دسترسی مجاز
۱.۳ نمایش پیغام خطای حجم غیر مجاز
۱.۴ نمایش پیغام تایید ارسال تصویر یا فایل به مدیریت و عدم تایید تصویر تا زمان مشاهده مدیریت
۱.۵ در صورت گرفتن امتیاز تصویر یا فایل تایید می گردد و تا اتمام زمان مسابقه در همان صفحه نمایش داده می شود
۱.۶ در صورت غیر مجاز بودن تصویر پیغام خطایی در این رابطه برای آن نمایش داده می شود
۱.۷ سناریو پیاده سازی شده برای پاک سازی تصاویر
۱.۸ استفاده از ولیدیشن های جاوااسکریپتی و ….
۲. بخش آزمون های شما ( مسابقات و آزمون های شرکت شده به وسیله کاربر)


این بخش در حقیقت برای این ساخته شده است که کاربر یک لیست کامل از مسابقه ها و آزمون هایی که شرکت کرده است به همراه تاریخ مسابقه و همینطور امتیاز دریافتی مشاهده کند.

این بخش به صورت آژاکس صفحه بندی شده هست و آخرین آزمون در اول بخش نمایش جداول می آید و به صورت نزولی به سمت پایین صفحه بندی می گردد

کامپوننت و سیستم روند پیشرفت ارسال آزمون و مسابقه بر اساس سیستم جوملا

 

۳. گالری تصاویر

کاربر کاربر همیشه نیاز به این دارد که یک نمای خوب از کار ها و فایل هایی که ارسال کرده هست را دارا باشد و دسترسی کامل به آن داشته باشد با توجه به همین دلیل ما بخشی را در این داشبورد بسیار زیبا تعبیه کردیم به نام گالری تصاویر یا فایل که ارسال های کاربر به صورت کاملا ریسپاسیو کنار هم قرار می گیرد و با لودینگ آژاکس به راحتی می تواند تعداد بیشتری از نمونه کار ها و فایل های خودش را ببنید.


۴. رده بندی کاربران بر اساس امتیاز بیشتر

خوب هیچ سیستم مسابقه و آزمونی که دارای رقابت و همینطور ارزیابی کلی نباشد به نظر عام منطقی نیست به همین ترتیب سیستم به صورت خودکار بر اساس امتیاز کاربران می آید و یک رده بندی زیبا با لودینگ آژاکس درست می کند که از امکانات و ویژگی های این سیستم می باشد با نمایش تصویر پروفایل هر کاربر کنار امتیازی که دریافت نموده و شناسه مربوط به کاربر


۵. پروفایل کاربر

برای رسمی شدن سیستم و فعالیت کاربر و همینطور بخشی مناسب برای توسعه اطلاعات کاربری نیاز به یک بخش هست که شرکت کنندگان و بعدا هم مشتریان بتوانند یک سری اطلاعات از جمله تصویر کاربری خودشان و همینطور شماره موبایل و … را ذخیره کنند تا هم مدیریت بتواند امکانات خوبی بر اساس این اطلاعات به کاربران بدهد و هم اینکه با وارد شدن این داده ها کاربر بتواند مدیریت خوب و ارتباط بهتری با سایت و دیگر شرکت کنندگان ایجاد کند.


تا اینجای مقاله و پست موارد مربوط به قسمت سایت توضیح داده شده . قسمتی که کاربر با آن سرکار دارد نه مدیریت . در ادامه ما سعی می کنیم بخش مدیریت را با ذکر مثال ها و همینطور تصاویر و ویدیو برای شما توضیح بدهیم .

بخش مدیریت به شرح زیر می باشد :

۱. قسمت ساخت مسابقه
۲. قسمت مدیریت فرم های ارسالی بر اساس هر مسابقه
۲.۱ - دادن امتیاز به کاربر
۲.۲ - حذف تصاویر غیر مجاز
۲.۳ - دیدن تعداد شرکت کنندگان در هر مسابقه
۳. نمایش رده بندی کاربران بر اساس امتیاز در بخش مدیریت
۴. مدیریت کاربر
۴.۱ - حذف تصاویر غیر مجاز آواتار ۵. بخش تنظیمات افزونه
۵.۱ - مشخص کردن پیغام سراسری در قسمت داشبورد و تغییر به وسیله مدیر با ایدتور کامل و حرفه ای
۵.۲ - مشخص کردن حجم تصویر شرکت در مسابقه
۵.۳ - مشخص کردن حجم تصویر آواتار در داشبورد
۵.۴ - تعداد رکورد ها و صفحه بندی قسمت های ( آزمون های شما - افراد برتر - گالری تصاویر )
۵.۵ - تنظیمات پیشرفته دسترسی

 

کامپوننت و سیستم روند پیشرفت ارسال آزمون و مسابقه بر اساس سیستم جوملا

 

توضیح در مورد دسترسی پیشرفته کامپوننت جوملا


گروه ترانگل همیشه در ساخت افزونه های بزرگ سعی می کند جلوی هزینه های بیشتر را بگیرد و جلوگیری کند از اجبار استفاده کاربر از افزونه های واسط به همین دلیل در این بخش یعنی سطوح دسترسی دقت بسیار زیادی شده این دسترسی ها هم برای بخش مدیریت درست شده اند و هم برای بخش بخش سایت که یک کنترل خیلی خیلی خوبی را به مدیریت می دهد .

توجه نمایید این بخش ها بسیار حرفه ای چیده شده اند و به شما این اعتماد را می دهد که بر اساس گروه های کاربری که مدنظر دارید یک مدیریت خوب را به اجرا بگذارید.


 

مسیر راه افزونه و امکانات اضافه شده در نسخه های بعدی


​۱. اضافه شدن خروجی csv برای قسمت مدیریت فرم های ارسالی برای مدیریت
۲. اضافه شدن بخش داوران در قسمت داشبورد سایت ( چند داوری بدون نیاز به ورود به مدیریت )
۳. اضافه شدن درگاه پیامک برای ارسال پیغام از طرف مدیر و پیغام های خودکار بر اساس تایید شدن تصویر یا فایل و همینطور دریافت امتیاز و رد شدن از آزمون
۴. ارسال پیامک های امنیتی بر اساس ورود های غیر مجاز به اکانت کاربر
۵. شکل و گرافیک و همینطور گراف های آماری بسیار حرفه ای برای بخش مدیریت
۶. اضافه شدن بخش فروش و VIP در جوملا برای دادن خدمات بیشتر به کاربر
۷. دو زبانه شدن افزونه
۸. اضافه شدن تستر های آنلاین برای فایل ها و اجرای خودکار در تصاویر و فایل های سایت
۹. متصل شدن افزونه به api وب سایت tinypng برای کمپرس کردن تصاویر تا ۷۰ درصد بهبود بهینگی تصویر بدون کم شدن کیفیت تصویر.

کامپوننت و سیستم روند پیشرفت ارسال آزمون و مسابقه بر اساس سیستم جوملا

 

شرایط و هزینه خرید :

شرایط خرید این افزونه بسیار ساده می باشد تنها به سایت هایی که قوانین جمهوری اسلامی را رعایت نمی کنند و همینطور وب سایت های مربوط به خوشنویسی و طراحی امضا فروش نمی رد ما بقی سایت ها مجاز به خرید هستند .


۱. کامپوننت به همراه سفارشی سازی در قالب سایت مشترک پیاده سازی می شود
۲. کامپوننت به همراه نصب و پیکربندی تحویل داده می شود
۳. سه ماه به روز رسانی دریافت خواهید کرد
۴. شش ماه پشتیبانی فنی در صورت پیدا شدن مشکل
۵. در صورت نیاز مشترک در یک ماه اول خرید افزونه می تواند به صورت تلفنی مشکلات مربوطه به آموزش و کار با نرم افزار را درخواست کند
۶. سفارشی سازی بر اساس نیاز کاربر و امکان اضافه شدن امکانات نرمال بدون هزینه و در صورت درخواست امکانات بزرگ با هزینه کم انجام می شود .
۷. متصل کردن به درگاه های پرداخت ( مورد نیاز کاربر تا دو درگاه ) هر درگاه اضافه ۵۰ هزار تومان

 

تحویل افزونه در صورت نبود سفارشی سازی یک روزه در موقع پرداخت مبلغ مورد نظر در صورت سفارشی سازی در موقع خرید با مشترک توافق می گردد.

قیمت کامل افزونه روند پیشرفت آزمون و مسابقه جوملا به صورت کد باز و قابل نصب در نامحدود دامنه : یک ملیون ۲۰۰ هزار تومان می باشد .

 

ویدیو مربوط به آموزش سیستم و معرفی سیستم 

دانلود ویدیو : https://mega.nz/#!NF0GDDKC!mGLa5xIMX3v6IOHjn_huMu3c6Y6iFhFfnqU1x9LLf74

 

 

ویدیو مربوط به دسترسی و اعمال دسترسی برای کاربران و تنظیمات افزونه :

دانلود ویدیو : https://mega.nz/#!NF0GDDKC!mGLa5xIMX3v6IOHjn_huMu3c6Y6iFhFfnqU1x9LLf74

 

 

 


مطالب ویژه ترانگل

کامپوننت آسان پرداخت جوملا محصول رایگان

دسته بندی جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا به صورت کد باز و سازگاری کامل برای جوملا 3 بهینه سازی شده برای انتقال به جوملا 4 دارای درگاه های پرداخت زرین پال و بانک های عضو شتاب
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir) محصول رایگان

دسته بندی برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir)

آموزش رایگان زبان برنامه نویسی الکسیر به صورت ویدیویی و پروژه محور دارای پشتیبانی کامل در انجمن وب سایت ترانگل و همینطور اشتراک نمونه پروژه های انجام شده
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3 محصول رایگان

دسته بندی جوملا

آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3

در این آموزش به وسیله فریم ورک های قدرتمند طراحی قالب جوملا این امکان را دارید قالب های اختصاصی و ریسپانسیو برای جوملا ایجاد کنید.
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی