دسته بندی سئو و بهینه سازی | - 18 آبان 1397

سئو و بهینه سازی سایت چیست ؟

شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل
شهریار توکلی

به نظر شما چرا اینقدر این تیتر در وب سایت ها در مجلات و خیلی از نشریه های انلاین تکرار می گردد؟ به نظر شخصی خودم و ۳ سال تحقیق و بودن در رده های اول گوگل در کسب کار های مختلف , می تونم به رابطه مستقیم سئو و کسب کار اشاره بکنم. اگر بخوام شفاف تر به این موضوع اشاره بکنم باید به تمام کسب کار هایی که می خواهند الکترونیکی شوند این نکته را متذکر شوم که شما بدون سئو هیچ هستید .

شما با نداشتن سئو مناسب یا بهتر بگویم نداشتن جایگاه مناسب در جستجوگر های بزرگ دنیا نه پول زیادی در می آورید نه مشترک زیادی را جذب می کنید در اخر اصلا دیده نمی شوید. در همین زمان هست که شما به عنوان یک شروع کننده در یک کسب کار خاص به سمت تعریف سئو می روید.

قبل از تعریف بهینه سازی یا مهندسی بهینه سازی جستجوگر ها با مفهوم کلی سئو آشنا شویم . هم باعث می گردد شما دچار مشکلات تکراری نشوید و هم اینکه یک تعریف جامع در ذهن خودمان بسازیم و ادامه این مطلب را به راحتی طی کنیم و دچار تداخل نشویم

سئو و بهینه سازی سایت چیست ؟

به صورت کلی SEO سئو مشتق گرفته از به کارگیری فرایند ها و پروسه های افزایش بازدید و قرار گرفتن در جایگاه مناسب جستجوگر ها می باشد . سئو را می توان به چندین بخش تقسیم بندی نمود از جمله بخش هایی که در این مطلب به آن اشاره خواهیم داشت ارتباط بین صفحه ای می باشد .

همین جمله که چندین بار در بلاگ های مربوط به گوگل مطرح شده است یک تعریف دیگری را نیز مطرح می کند که به شرح زیر هست :

سئو با ارتباط بین صفحه های وب سایت هم از نظر جستجوگر ها برای شاخص گذاری و هم از نظر ارتباط بهتر رابط کاربری بین سایت یا اپلیکیشن و انسان می تواند باعث افزایش بازدید و رضایت مندی بیشتر کاربران گردد. این رابطه می تواند بر اساس پیشنهادات کاربران یا جستجوگر ها به کاربران شکل بگیرد که بر اساس محتوای کلی سایت و کلمات کلیدی در حال فعالیت و پارامتر های اجتماعی سازی اولیت بندی می گردد و نزدیک ترین مورد به نیازمند ترین کاربر ارجاع داده می شود.


 

چرا وب سایت ها و اپلیکیشن ها به سئو نیاز دارند ؟

 

قبل از جواب دادن به این سوال باید به این مبحث اشاره بکنم که اکثر اشتباهات کسب کار های کوچیک و بزرگ بر این دلیل شکل می گیرد که مدیران و پشتیبانان این کسب کار ها درک درستی از سئو ندارند یا حاظر به هزینه در این زمینه نمی شوند .

بخش کثیری از ترافیک های اینترنتی از جستجوگر های بزرگی مثل گوگل بینگ و یاهو به سایت ها و کسب کار ها انتقال پیدا می کند . البته لازم به ذکر هست که ترافیک هایی مهم از شبکه های اجتماعی و همینطور تبلیغات نیز نقش مهمی هر کسب کار یا سایت دارند ولی دارای محدودیت ها و هزینه های بسیار زیادی هستند و همینطور اهمیت کمتری نسبت به جستجوگر ها دارند.

جستجوگر ها و متورهای جستجو همیشه در هدفی مشترک به نام بهترین نتایج و ترافیک منحصر به فرد در حال رقابت هستند . این وب سایت های بزرگ همیشه در حال بهینه سازی در روند انتقال کاربر به صفحات وب سایت می باشند . پایگاه های داده بزرگی از علاقه مندی های کاربر شکل گرفته است که در کمترین زمان ممکن بهترین انتخاب را به هر کاربر می دهد .

بر اساس دلایل ذکر شده هیچ راه فراری برای هیچ وب سایت و کسب کار بزرگی که هم اکنون در بهترین شرایط خودش هست مثل اپل و … وجود ندارد . حتی چنین شرکت هایی مدیران و پشتیبان های بزرگی در زمینه معرفی و برند سازی و …. استخدام کرده اند و هر روز در حال بهینه سازی رفتار خود می باشند .


 

شروع سئو در موقع پرسش کاربر از جستجوگر

 

شاید بگوییم افرادی وجود ندارند که کار با اینترنت را شروع کرده باشند ولی یک تجربه جستجو نداشته باشند . تجربه جستجو با پرسش از یک موتور جستجوگر شروع می شود به تجربه ثابت شده است جملات و لغاتی که در فیلد جستجو مطرح می شود مهمترین رکن ترافیک هر وب سایت می باشد این پروسه می تواند در انتخاب مناسب یا بد یک شرکت اتفاق بیفتد و همینطور می تواند دلیل موفقیت یا شکست یک کسب کار گردد.

جایگاه مناسب یا بهتر بگوییم جایگاه بهتر در جستجوگر ها یک عامل تثبیت کننده قدرت دیده شدن وب سایت می باشد که چندین برابر تبلیغات ها و همینطور راه های دیگر جذب ترافیک ارزش دارد .

اما مدیران سایت ها باید دانش نسبی نسبت به چطور ثبت کردن جستجوگر ها از یک وب سایت را داشته باشند ان ها باید بدانند که گوگل و دیگر وب سایت ها با "crowling" کردن آن ها بر اساس الگوریتم های در حال توسعه و بهبود به لایه های عمیق تری از وب سایت یا کسب کار رجوع می کنند و دقیقا شروع شاخص گذاری و ارزش دهی را کلید می زنند.

بعد از شاخص گذاری اگر وب سایت ها دارای ارزش بهتری باشند در رده های اول می آیند و اگر نداشته باشند در انبوهی از جستجو ها دفن می شوند.

 

 


مطالب ویژه ترانگل

کامپوننت آسان پرداخت جوملا محصول رایگان

دسته بندی جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا به صورت کد باز و سازگاری کامل برای جوملا 3 بهینه سازی شده برای انتقال به جوملا 4 دارای درگاه های پرداخت زرین پال و بانک های عضو شتاب
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir) محصول رایگان

دسته بندی برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir)

آموزش رایگان زبان برنامه نویسی الکسیر به صورت ویدیویی و پروژه محور دارای پشتیبانی کامل در انجمن وب سایت ترانگل و همینطور اشتراک نمونه پروژه های انجام شده
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3 محصول رایگان

دسته بندی جوملا

آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3

در این آموزش به وسیله فریم ورک های قدرتمند طراحی قالب جوملا این امکان را دارید قالب های اختصاصی و ریسپانسیو برای جوملا ایجاد کنید.
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی