دسته بندی سئو و بهینه سازی | - 18 آبان 1397

مشتریان شما چطور با موتور های جستجو ارتباط برقرار می کنند؟

شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل
شهریار توکلی

یک سوال مهم در ذهن هر مدیر سایت این هست که چطور کاربران را از جستجوگر ها به وب سایت های خودشان انتقال بدهند. همین سوال شروع کننده یکی از مهمترین المان های استراتژی آنلاین بر پایه سئو هست در حقیقت مدیریت سایت برای جذب مخاطبین باید با آن ها همدردی کنند و خودش را جای آن ها قرار بدهد . شما باید نیاز های کاربران خودتان را بشناسید و آن ها را درک کنید .

موتورهای جستجو همیشه به دنبال مطالبی هستند که بیشتر برای کاربر مفید باشد و همینطور بیشتر به سوالات ان ها پاسخ بدهد. توجه کنید وقتی یک کاربر از دیدن وب سایت شما راضی نباشد و تجربه بدی از نظر رابط کاربری پیدا کند فقط مشکل شما نیست بلکه مشکل اصلی برای خود جستجوگر و ضعف آن هست که کاربر را به جای بدی هدایت کرده است و دقیقا آن زمان وقتش هست جستجوگر بخاطر ضرری که به آن زده اید از شما انتقام بگیرد.

 

مشتریان شما چطور با موتور های جستجو ارتباط برقرار می کنند؟

 

در سال ۲۰۱۳ سه کلمه "do" و "know" و "go" برای درک بهتر جستجوگر ها در بین سئو کاران رواج پیدا کرد که باعث شد خیلی از مدیران ترافیک بیشتری را به سمت کسب کار خود انتقال بدهند و بهتر بتوانند ارتباط یک جستجوگر با سایت شما و ارتباط مستقیم آن با کاربر را درک کنند .

اولین گزینه یعنی DO بیشتر به معنی انجام دادن یک فرایند می باشد شامل دستورات و همینطور پردازش ها از جمله پلی کردن موسیقی و خرید اینترنتی و ….. می باشد .

دومین گزینه یعنی KNOW که از معنیش نیز مشخص هست . در زمانی به کار می رود که شما به عنوان یک جستجوگر به دنبال یک چیزی هستید مثل بیمارستان های یک شهر یا بهترین هتل رستوران های یک مکان خاص.

سومین گزینه یعنی GO بیشتر مثل مسیر دهی می ماند و همینطور پرسش سوالات سریع از مقاصد آنلاین مثل فیسبوک و … , بکار گرفته می شود .

بعد از اینکه مدیریت به درک بهتری نسبت به فعالیت جستجوگر ها می رسد تازه به سوال جدیدی بر می خورد که آن هم چرا باید برای سئو و درک بهتر جستجوگر ها هزینه و وقت زیادی قرار بدهیم ؟ قبل از توضیح دوباره باید بگوییم ما در هر بخش از این مطالب سعی می کنیم چندین بار به این سوال پاسخ بدهیم همانطور که در فصل های قبل نیز چندین بار به آن پاسخ دادیم .

طی تحقیقاتی که تویس COMScore در سال ۲۰۱۱ انجام شد کشور آمریکا ۲۰ ملیارد جستجو در یک ماه به خود اختصاص داد که سهم جستجوگر هایی مثل گوگل از این امار واقعا زیاد هست و همینطور بهترین وب سایت های جذب کننده ترافیک این جستجو ها وب سایت هایی بودند که در ۱۰ لینک اول قرار داشتند . ( صفحه اول گوگل )


تحقیقی دیگر توسط PEW در سال ۲۰۱۱ به این موضوع اشاره می کرد :

درصد کاربرانی اینترنتی موتور های جستجوگر در روز های عادی به شدت رو به رشد می باشد . این میزان به تنهایی توانسته است از سال ۲۰۰۲ به پیش از ۵۹ درصد از کل کاربران در اینترنت باشد.

با توجه به اطلاعات بالا متوجه این موضوع شدید که این حرکت رو به جلوی بسیار سریع از سال ها قبل شروع شده است و امروز این درصد ها دیگر به آخرین حد خود رسیدند. توجه کسب کار ها به اینترنت به سمتی رفته است که دیگر نمی توان آن را کتمان کرد و بی اهمیت خواند. جستجوها مقدار باورنکردنی از فعالیت های اقتصادی جدید و قدیمی را ایجاد می کنند .

 

 

جمع بندی :

در این بخش از این مطلب سعی کردیم با تحقیقاتی که در گذشته انجام شده است تاثیر مستقیم سئو بر کسب کار شما را نشان بدهیم و دوباره این هشدار را بدهیم که کسب کار شما اگر سنتی می باشد نفس های اخر خودش را می کشد .


بهتر هست از همین امروز شروع کنید با مطلب ( سئو و بهینه سازی سایت چیست ؟ ).


مطالب ویژه ترانگل

کامپوننت آسان پرداخت جوملا محصول رایگان

دسته بندی جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا به صورت کد باز و سازگاری کامل برای جوملا 3 بهینه سازی شده برای انتقال به جوملا 4 دارای درگاه های پرداخت زرین پال و بانک های عضو شتاب
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir) محصول رایگان

دسته بندی برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir)

آموزش رایگان زبان برنامه نویسی الکسیر به صورت ویدیویی و پروژه محور دارای پشتیبانی کامل در انجمن وب سایت ترانگل و همینطور اشتراک نمونه پروژه های انجام شده
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3 محصول رایگان

دسته بندی جوملا

آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3

در این آموزش به وسیله فریم ورک های قدرتمند طراحی قالب جوملا این امکان را دارید قالب های اختصاصی و ریسپانسیو برای جوملا ایجاد کنید.
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی