دسته بندی سئو و بهینه سازی | - 18 آبان 1397

ارزیابی موتور های جستجو و سئو در صنعت

شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل
شهریار توکلی

وقتی یک کشور وارد بازار جهانی می شود باید یک صنعت قوی و تولیدی موفق داشته باشد . همین موضوع در داخل کشور نیز ویژگی های را ارائه می دهد از جمله اضافه شدن کارآفرینی های متناسب با نیاز های بازار و مردم عادی که در آن کشور زندگی می کنند . اگر بخواهیم برای این نمونه مثال بزنیم می توانیم به صنعت خودروسازی یک کشور اشاره کنیم که ارتباط مستقیم با مردم عادی و همینطور فناوری اطلاعات دارد .

در واقع فناوری اطلاعات دسترسی صنعت به مردم و همینطور مردم به صنعت را راحت تر و همینطور قیمت دسترسی به آن را کاهش داده است . در سال ۲۰۱۲ یکی از بزرگترین وب سایت های در زمینه سئو moz.com تحقیقی را منتشر کرد که اطلاعاتی مناسب از کشور های بزرگ و کوچیک در زمینه سئو و همینطور جستجو های انجام شده مردم در هر کشور بود.

ارزیابی موتور های جستجو و سئو در صنعت

 

 

در این تحقیق "دکتر پیت مییرز" برای بهتر فهماندن این نتایج به مدیران به سراغ یک نمونه رفته است. البته در اول این تحقیق در سمیناری که همین تیم برگذار کردند به این مورد اشاره کرده است که :

قرار دادن یک نمونه و مثال همیشه باعث خطرات زیادی می شود و ممکن هست در دیگر المان ها و کسب کار ها باعث مشکل شود ولی ما سعی کردیم بهترین ها را به صورت کاملا صادقانه برای شما فراهم کنیم.

نمونه مورد بررسی قرار داده شده : کلمه بازاریابی

 

۴۷ درصد در کشور آمریکا که در این درصد جستجو شده ۷۷ درصد مرد بودند لازم به ذکر هست از همین تعداد مشخص شده است که ۴۶ درصد این افراد بین ۲۶ تا ۳۴ سال دارند . و ۲۳ درصد از این افراد ۳ الی ۵ سال در زمینه بازاریابی فعالیت داشته اند و ۳۵ درصد به عنوان یک بازاریاب در خانه و ۴۶ در حال حاظر در خانه کار می کنند که ۱۹ درصد آن ها بین ۳۰ الی ۴۵ هزار دلار درامد دارند .

 

لازم به ذکر هست در این نظر سنجی یک شکاف بزرگ جنسیت قابل ملاحظه هست و همینطور درصد بانوانی که در این نظر سنجی ها شرکت کرده اند در سال ۲۰۱۰ از ۲۶ درصد به ۲۲.۷ درصد متغییر شده اند .

 

 

تحقیقاتی که در این سال انجام شده است از ۱۰ کشور برتر به نمایندگی ۶۵ کشور بوده است .


 

تحلیل نمونه بازاریابی از نظر سئو و همینطور موارد مربوطه به فناوری اطلاعات :

 

همانطور که از اعداد و درصد های بالا متوجه شده اید بخش بزرگی از جستجو ها به وسیله افراد جوان که بیشتر با فناوری اطلاعات سر کار دارند انجام گردیده و این نشان می دهد که افراد جوان دیگر اولویت اولشان رفتن به یک کار فیزیکی در یک مکان فیزیکی نیست بلکه آن ها می خواهند در خانه خودشان به درامد بالا برسند و تعداد مشتریان بیشتری را داشته باشند . متاسفانه با اینکه این بخش از تحقیقات شکاف زیادی بین مرد و زن در ارائه خروجی دارد ولی باز هم می شود فهمید که مرد ها در این کشور بیشتر به دنبال این نمونه در بازار کار هستند .

 

برای اطلاعات بیشتر به ۹ کشور اول در زمینه جستجوی "بازاریابی" توجه کنید :

۱. آمریکا : ۴۷/۳
۲. بریتانیا : ۱۲/۹
۳. کانادا : ۴/۴
۴. هند : ۴
۵. استرالیا : ۳/۳
۶. آلمان ۲/۴
۷. هلند ۲
۸. اسپانیا ۱/۸
۹. فرانسه ۱/۳

 

 

به مورد زیر توجه کنید :

داده های پیمایشی در سال 2012 نشان می دهد که تقسیم به صورت (عمومی/متخصص) به خوبی امکان پذیر است . در مجموع ، به گفته 47% از پاسخ دهندگان "تعمیم کردن" و یا " تبدیل کلی" صورت گرفته ، در حالی که 39 % باقی خواهد ماند یا به طور تخصصی تبدیل خواهد شد . وقتی پرسیده شد که چه درصدی از زمان آنها بر روی تاکتیک های مختلف بازاریابی اینترنتی صرف شده است ،برای هر تاکتیک یک چهارم یا کمتر (از % پاسخ دهندگان) 1-25٪ بوده است . اکثر بازاریابان اینترنتی هنوز هم نگران کلاهبرداری ها هستند .


 

تحلیل سئو کار از نتایج جستجو ۹ کشور برتر

 

قبل از تحلیل کوچیک در مورد موارد مطرح شده باید به این نکته اشاره کنم که در بررسی های انجام شده در سال ۲۰۱۰ کشوری مثل آمریکا از ۵۳ درصد به ۴۷ درصد کاهش یافته است و همینطور برزیل که در رتبه ۱۱ قرار دارد همیشه جایگاه خودش را با کشور رمانی در جایگاه ۱۰ تغییر می دهد . اگر به این نکته توجه کنیم متوجه می شویم که تغییرات در هر سال بسیار زیاد هست ولی هنوز فناوری اطلاعات نتوانسته اعتماد افراد بزرگ در صنعت و حتی مردم عادی را جذب خودش بکند. پس بیشتر این افراد بازار فناوری اطلاعات یا جستجوگر ها را یک بازار ترکیبی تقاضا می دانند نه یک بازار اصلی .

با نکات بیان شده پس جای تعجب ندارد که اکثر پاسخ دهندگان خدمات جستجوگر ها را ترکیبی بر جستجو اصلی خودشان برای صعنت و در تعریفی دیگر به عنوان کار می دانند.

خدمات ترکیبی و تقاضا چه پیشرفت هایی در این سال های تحقیق کرده اند :

قبل از ارائه درصد های مربوط به این بخش باید به این مورد اشاره کرد که جستجوگر ها برای تعریف بازار آنلاین دیگر کافی نبودند بلکه یک اتصال بودند به همین منظور شبکه های اجتماعی و رسانه های برخط به این بازار اضافه شده اند که در سال های اخیر تاثیر بسیار زیاد این مورد را در زندگی شخصی خودمان حس می کنیم .

۱. بهینه سازی موتور های جستجو ۹۲ درصد پیشرفت کرده است
۲. تجزیه و تحلیل بازار آنلاین ۸۲ درصد پیشرفت داشته است
۳. استراکچر ها و ساختمان داده های هوشمند تر ۷۱ درصد پیشرفت داشته است
۴. بازاریابی محتوا ۷۱ درصد پیشرفت داشته است ( حتی تعریف جدیدی را به سئو اضافه کرده است )


با پیشرفت های بالا که واقعا چشمگیر می باشد به لیستی از کاهش های بالا نیز آشنا شوید:

۱. برنامه ریزی برای رویداد های فیزیکی ۶۷ درصد کاهش داشته است
۲. بازاریابی آفلاین ۵۱ درصد کاهش یافته است
۳. بخش ها روابط عمومی ۴۸ درصد کاهش یافته است

در تحلیل از داده های بالا به اصل بسیار مهمی می رسیم به این عنوان که شرکت کنندگان ما در این تحقیق روی بازاریابی آنلاین با تمام نبود های اعتماد و بستر مناسب در آن سال ها به شدت روی بازاریابی آنلاین متمرکز شده بودند به طوری که این کاهش احتمالا فقط تکامل طبیعی و هم سان سازی از صنعت می باشد .


 

پیوند مردم با جستجوگر ها و رابطه آن با صنعت :

 

در فصل های قبل در مورد ارتباط مشتریان با موتور های جستجو مطالب مفیدی را خوانده اید و تا حدودی نسبت به این موضوع واقف شدید که مدیران در تمام کسب کار به دنبال این هستد که خودشان را در جایگاه مشتریان قرار بدهند و بر اساس نیاز هایشان به دنبال انتخاب کلمات کلیدی باشند ولی جالب به توجه هست که افرادی که به دنبال صنعت و همینطور منتشر کننده موارد مورد درخواستی در این پروسه هستند در زمانی که بیرون از حالت یادگیری هستند دارند چه تلاشی برای کسب کار خود می کنند :

 

 

۱. جستجوگر ها ۲۴ درصد زمان این کاربران را صرف می کند .
۲. بهینه سازی و سئو وب سایت ها و صفحات ۱۱ درصد از زمان صرف شده را پوشش می دهد
۳. ده درصد از زمان صرف شده برای پیوند سا ساختمان های داده و اطلاعاتی می باشد
۴. بازاریابی بر اساس رسانه های اجتماعی ۸ درصد از زمان مصرف شده می باشد
۵. حدود ۶ درصد نیز وبلاگ نویسی / یا استخراج وبلاگ ها را برای زمان صرف شده خود انتخاب کردند

 


 

تاثیر تاکتیک های تولید و ارسال محتوا در سئو و صنعت

 

وقتی یک کاربر یا یک فرد چه در یک کسب کار چه به دنبال یک کسب کار وارد کلمه ای مثل "بهینه سازی موتور های جستجو یا همان سئو" می شود بخاطر توسعه بسیار زیاد این بخش وقت زیادی را نیز صرف آن می کند ولی تمام موضعات به همین بخش ختم نمی شود . در ادامه این تحقیق به مواردی اشاره خواهیم کرد که زمان بسیار قابل ملاحظه ای را از صاحبان و منتشر کنندگان کسب کار صرف کرده است .


تمام اعداد نمایش دهنده پیشرفت این مباحث در دو سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ را نشان می دهد .

۱. نوع : اجتماعی - تنظیم ارجاع کاربران از صفحات اجتماعی مثل فیسبوک به صفحه کسب کار - ۷۶ درصد پیشرفت
۲. نوع : تجزیه و تحلیل - ردیابی کاربران و سرعت سایت و دسترسی کاربران به صفحات کسب کار - ۷۴ درصد پیشرفت
۳. نوع : رقابتی - تحلیل و پیگیری رقبا و لینک های ارجاع شده به صفحات ان ها - ۶۹ درصد پیشرفت
۴. نوع : رقابتی - تجزیه و تحلیلی محتوا های ارائه شده از وب سایت ها و صفحات کسب کار های هم ردیف- ۶۴ درصد پیشرفت
۵. نوع : اجتماعی - تنظیمات و مشخصات کسب کار در گوگل - ۶۴ درصد پیشرفت
۶. نوع : تجزیه و تحلیل - پیگیری و تحلیل اطلاعات دریافتی در سایت Google Analytics - درصد پیشرفت ۶۴ درصد
۷. نوع : محتوا - سرمایه گذاری و آغاز نویسندگی و تولید محتوا - ۵۹ درصد پیشرفت
۸. نوع : تجزیه و تحلیل - به دنبال بهبود بازدهی سرمایه از ورودی های فناوری اطلاعات
۹. نوع : جستجوگر ها - تمرکز بر روی بازاریابی های محلی در اینترنت به عنوان مثال هدف قرار دادن کلمات کلیدی مذکر در وب سایت google places - به همراه پیشرفت ۵۵ درصدی


تمامی داده های بالا نمایش دهنده پیشرفت ابزار های سئو و بهینه کننده برای جستجوگر ها می باشد . مدیران و حتی نقد کنندگان به دنبال بهبود روند و بازخورد های خود از فناوری اطلاعات مخصوصا اینترنت هستند . بازار کار تحولی بسیاری را در این دو سال تجربه کرده است و در بیشتر درصد هایی که ارائه شده نمایش انتقال بازار سنتی به سمت بازار مدرن و آنلاین می باشد.


جمع بندی :

از اینکه آمار های قدیمی برای شما بازگو می شود نباید دلیلی بر نبود آمار های جدید در چندین سال اخیر باشد . دلیلی اصلی انتشار این آمار ها در این مجموعه مطالب برای این هست که در این سال ها واقعا ترافیک به اوج خودش رسیده است و فناوری اطلاعات در زمینه برنامه نویسی و جستجوگر ها بسیار مورد پیشرفت قرار گرفته است. از بعدی دیگر هم نگاه کنیم این مثال ها و تحقیقات در این سال ها برای یک سئو کار و فردی که می خواهد در بازار بزرگ تجارت الکترونیک فعالیت کند یک نمونه کوچک شده برای درک بهتر می باشد.

تمام مثال ها به نحوی از تحقیقات فیلتر سازی شده اند که هنوز کاربرد داشته باشند . به صورت مثال بازار هایی نبودند که منسوخ شده باشند .

 

بهتر هست از همین امروز شروع کنید با مطلب ( سئو و بهینه سازی سایت چیست ؟ ).


مطالب ویژه ترانگل

کامپوننت آسان پرداخت جوملا محصول رایگان

دسته بندی جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا به صورت کد باز و سازگاری کامل برای جوملا 3 بهینه سازی شده برای انتقال به جوملا 4 دارای درگاه های پرداخت زرین پال و بانک های عضو شتاب
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir) محصول رایگان

دسته بندی برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir)

آموزش رایگان زبان برنامه نویسی الکسیر به صورت ویدیویی و پروژه محور دارای پشتیبانی کامل در انجمن وب سایت ترانگل و همینطور اشتراک نمونه پروژه های انجام شده
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3 محصول رایگان

دسته بندی جوملا

آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3

در این آموزش به وسیله فریم ورک های قدرتمند طراحی قالب جوملا این امکان را دارید قالب های اختصاصی و ریسپانسیو برای جوملا ایجاد کنید.
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی