دسته بندی سئو و بهینه سازی | - 18 آبان 1397

ویدیو ۶ : لینک بیلدینگ

شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل
شهریار توکلی

لینک بیلدینگ یکی از بزرگترین و مهمترین و همینطور خطرناک ترین مباحث مربوط به سئو و بهینه سازی می باشد که متاسفانه بیشتر مواقع یا اشتباه گرفته می شود یا اینکه به آن اهمیت نمی دهند.

باید توجه داشت با یک مقاله یا ۳ الی ۱۰ تا مقاله هم نمی شود به صورت کامل لینک بیلدینگ را توضیح داد ولی ما سعی می کنیم در ادامه آموزش نیز به ان بپردازیم . خوب لینک بیلدینگ در سئو یعنی چی؟ اگر اسم را به صورت فارسی ترجمه کنید به معنی لینک سازی می رسید خوب این لینک سازی می تونه بیرون سایت باشه یا مربوط به سئو داخلی سایت باشه . پس هم اتصال دهنده وب سایت شما می باشد و هم جذب کننده ترافیک .

یکی از مباحث بسیار داغ این روزا که هیچ وقت در این چند سال از طرفدارانش کم نشده بک لینک هست که زیر مجموعه لینک بیلدینگ می باشد.

ویدیو ۶ : لینک بیلدینگ

 

لینک بیلدینگ به چند بخش تقسیم می شود ؟


۱. لینک بیلدینگ چیست ؟

خوب در بالا توضیج کوچیکی در رابطه با اون دادیم که مبحث باز می کند برای چندین آموزش در آینده .

 

۲. انکر لینک چیست ؟ ( لنگر گاه )

همانطور که از معنی آن مشخص هست یعنی اینکه لنگر می اندازد در وب سایت شما وقتی شما در یک مطلبی مطالب دیگر را لینک می کنید و این مطالب نیز مرتبت با کلمات اصلی وب سایت شما هستند و باعث می شود هم کراول های جستجوگر ها مثل گوگل و هم کاربر جذب مطلب دیگر شوند و هم اینکه این مطالب لینک شده به مطلب فعلی شما ربط دارد دقیقا به این چنین چیزی انکر لینک می گویند .
من این مورد رو همیشه مشکل اکثر مدیران سایت می دونم و اون رو در بخش بندی سئو داخلی به مدریت وب سایت مربوط دونستم که در ویدیو باز بیشتر در موردش صحبت کردیم.


۳. اهمیت لینک بیلدینگ در شبه مطالب

یک مطلب هیچ وقت قدرت این را ندارد که به تنهایی به بالای جستجوگر مثل گوگل برود جز در شرایط هاص مثل نبود رقیب های خوب یا هرچیزی که در مباحث ما نمی گنجد ( فرض بر اینکه بازار سختی را پیش رو داریم برای فعالیت ) , خوب اینجاست که ما در استراتژی شبه مطلب سعی می کنیم فعالیتمون بالاتر ببریم . در این بخش از آموزش به شما چند نخ می دهیم از جمله قوی کردن ترافیک وب سایت و همینطور قدرت بخشیدن به مطلب اصلی وب سایت تون.


۴. بک لینک

 

هر وقت که یک مشتری زنگ می زنه و صحبت از بک لینک می کنه همیشه یک مثال براش می زنم که به شرح زیر هست :

بک لینک مثل یک شمشیر دو لبه هست و شما می خواهید روش راه برید امکان داره شما رو از وسط زبونم لال … یا امکان داره شمارو به سمت بالا هدایت کنه و موانع رو از پیش روی شما برداره . اگر در جایی خوندید که دیگر جستجوگر ها به بک لینک ها اهمیت نمی دهند اون از ترجمه بد مطلب گذار می باشد . توجه کنید گوگل جلوی لینک های برگشتی غیر اصول و همینطور غیر مجاز را می گیرد. تمام وب سایت هایی که در بالای گوگل هستند یک بخش بزرگی از خودشون رو مدیون لینک های خوب و طبیعی که به وب سایتشون اومده اند . پس ما در این بخش فقط به همین موارد اکتفا نمی کنیم به زودی مقالات و همینطور ویدیو های بیشتری در مورد بک لینک قرار می دهیم .


۵. لینک سازی اجتماعی

شاید بگید ما ایرانی ها خیلی تو شبکه های مجازی در حال فعالیت هستیم درسته ؟ ولی متاسفانه باید بگم با اینکه خیلی فعال هستیم ولی اصلا بلد نیستیم از اون سود ببریم فقط می تونیم وقتمون در اون هدر بدیم . یکی از خوشمزه ترین لینک های برگشتی شبکه های اجتماعی هستند مخصوصا معروفاش و مخصوصا تازه تاسیس شده هاش که هر روز دارند ترافیک بسیار زیادی رو به شما انتقال می دهد باید توجه کنید قرار نیست دنبال کننده زیادی داشته باشید خیلی از این شبکه ها با هشتگ شما رو به جامعه بزرگی معرفی می کنند پس لازم هست در مورد اگر مباحثی وجود دارد گفته شود و سر سری گرفته نشود .

 

 

 

دانلود ویدیو :

https://mega.nz/#!xdd0XZJQ!JwWKpWmYzmK2oiaGMkCU_E1N5HgyvWGvVHR9haB_UZo

 

 


مطالب ویژه ترانگل

کامپوننت آسان پرداخت جوملا محصول رایگان

دسته بندی جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا

کامپوننت آسان پرداخت جوملا به صورت کد باز و سازگاری کامل برای جوملا 3 بهینه سازی شده برای انتقال به جوملا 4 دارای درگاه های پرداخت زرین پال و بانک های عضو شتاب
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir) محصول رایگان

دسته بندی برنامه نویسی

آموزش زبان برنامه نویسی الکسیر (elixir)

آموزش رایگان زبان برنامه نویسی الکسیر به صورت ویدیویی و پروژه محور دارای پشتیبانی کامل در انجمن وب سایت ترانگل و همینطور اشتراک نمونه پروژه های انجام شده
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی
آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3 محصول رایگان

دسته بندی جوملا

آموزش طراحی قالب جوملا 4 و جوملا 3

در این آموزش به وسیله فریم ورک های قدرتمند طراحی قالب جوملا این امکان را دارید قالب های اختصاصی و ریسپانسیو برای جوملا ایجاد کنید.
شهریار توکلی طراحی سایت و برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل شهریار توکلی